Baydarka va kanoeda eshkak eshish. Yoshlar o’rtasida O’zbekiston chempionati yakunlandi

Toshkent dengizida 1999-2000 yilda tug’ilgan va undan yosh sportchilar o’rtasida baydarka va kanoeda eshkak eshish bo’yicha O’zbekiston chempionati yakuniga yetdi. Ushbu musobaqada mamlakatimizning turli xududlaridagi maxsus sport maktablari va klublaridan jami 277 nafar shijoatli yosh eshkak eshuvchi qatnashdi.

Ushbu chempionat doirasida yigitlar va qizlar 200, 500, 1000 metr masofalarga o’tkazilgan bahslarda kurash olib bordilar.

Natijalar esa quyidagicha ko’rinish oldi:

200 metr, erkaklar, K-1:

1-o’rin – Arnolьd German (Toshkent viloyati)

2-o’rin – Onufriev Denis (Toshkent shahri)

3-o’rin – Qaxxorov Jamshid (Samarqand).

200 metr, erkaklar, S-1:

1-o’rin – Islomov Ishkor (Toshkent viloyati)

2-o’rin – Toleev Asilbek (Toshkent viloyati)

3-o’rin – Muhammadiev Shohjahon (Samarqand).

200 metr, qizlar, K-1:

1-o’rin – Mirzaeva Shaxnoza (Toshkent viloyati)

2-o’rin – Malaxova Kamila (Toshkent shaxri)

3-o’rin – Mishina Darьya (Toshkent shaxri).

200 metr, qizlar, S-1:

1-o’rin – Baxtiyorova Sanobar (Toshkent shahri)

2-o’rin – Joldasbaeva Ayjamol (Toshkent viloyati)

3-o’rin – Zobkova Ilona (Toshkent viloyati).

200 metr, erkaklar, K-2:

1-o’rin – Chubov Vyacheslav, Borisenko Dmitriy (Toshkent shahri)

2-o’rin – Amonov Abdusattor, Shodiev Shaxboz (Samarqand viloyati)

3-o’rin – Kobut Mixail, Yusupov Asadbek (Toshkent shahri).

200 metr, erkaklar, S-2:

1-o’rin – Jumaboev Elyor, Toleev Asilbek (Toshkent viloyati)

2-o’rin – Muhammadiev Shohjahon, Ergashev Risqitillo (Samarqand)

3-o’rin – Abdullaev Emil, Sedыx Nikita (Toshkent viloyati).

200 metr, qizlar, K-2:

1-o’rin – Mishina Darьya, Israilova Zarina (Toshkent shahri)

2-o’rin – Malaxova Kamila, Kamarova Irina (Toshkent shaxri)

3-o’rin – Iveeva Kseniya, Ashrafxanova S. (Toshkent viloyati).

200 metr, qizlar, S-2:

1-o’rin – Axmatova Zarnigor, Abdurasulova Yulduz (Samarqand viloyati)

2-o’rin – Tojiboeva Navro’za, Rustamova Zarina (Toshkent viloyati)

3-o’rin – Zobkova Ilona, Joldasbaeva Ayjamol (Toshkent viloyati).

500 metr, erkaklar, K-1:

1-o’rin – Mishinov Aleksandr (Toshkent shahri)

2-o’rin – Onufriev Denis (Toshkent shahri)

3-o’rin – Sinyagin Kiril (Toshkent shahri).

500 metr, erkaklar, S-1:

1-o’rin – Temurov Shoxrux (Toshkent viloyati)

2-o’rin – Abdug’affarov Davron (Toshkent viloyati),

3-o’rin – Ergashev Risqitillo (Samarqand).

500 metr, qizlar, K-1:

1-o’rin – Mishina Darьya (Toshkent shahri),

2-o’rin – Isroilova Zarina (Toshkent shahri),

3-o’rin – Malaxova Kamila (Toshkent shahri).

500 metr, qizlar, S-1:

1-o’rin – Zobkova Ilona (Toshkent viloyati),

2-o’rin – Erkinova Xonzoda (Toshkent viloyati),

3-o’rin – Joldasbaeva Ayjamol (Toshkent viloyati).

500 metr, erkaklar, K-1:

1-o’rin – Xoliqulov Anvarjon, Qaxxorov Jamshid (Samarqand),

2-o’rin – Haydarov Temur, Nuraliev Mixail (Toshkent shahri),

3-o’rin – Amirov Raxmatullo, Abdullaev Shaxbozjon (Samarqand).

500 metr, erkaklar, S-2:

1-o’rin – Turanov Xumoyun (Farg’ona), Baxromov Hakim (Andijon),

2-o’rin – Ergashev Jasur, A’lamov Bekzod (Samarqand),

3-o’rin – Axmatov Mirkomil, Suyunov Baxodir (Samarqand).

500 metr, qizlar, K-2:

1-o’rin – Mishina Darьya, Israilova Zarina (Toshkent shahri)

2-o’rin – Malaxova Kamila, Kamarova Irina (Toshkent shaxri),

3-o’rin – Iveeva Kseniya, Shubladze (Toshkent viloyati).

500 metr, qizlar, S-2:

1-o’rin – Zobkova Ilona (Toshkent), Meliqo’zieva Sarvinoz (Farg’ona),

2-o’rin – Jo’raeva Dinara, Erkinova Xonzoda (Toshkent viloyati),

3-o’rin – Axmatova Zarnigor (Samarqand), Abdurasulova Yulduz (Sirdaryo).

1000 metr, erkaklar, K-1:

1-o’rin – Nabiev Anvar (Toshkent viloyati)

2-o’rin – Onufriev Denis (Toshkent shahri),

3-o’rin – Arnolьd German (Toshkent viloyati).

1000 metr, erkaklar, S-1:

1-o’rin – Protopopov Dmitriy (Toshkent shahri)

2-o’rin – Israilov Inkor (Toshkent viloyati),

3-o’rin – Turonov Xumoyun (Farg’ona).

1000 metr, qizlar, K-1:

1-o’rin – Mishina Darьya (Toshkent shahri)

2-o’rin – Israilova Zarina (Toshkent shahri),

3-o’rin – Ibleva Kseniya (Toshkent shahri).

1000 metr, erkaklar, K-1:

1-o’rin – Sinyagin Kiril, Akromov Abdullo (Toshkent shahri),

2-o’rin – Abdumo’minov Temur, Yusupov Qudrat (Toshkent shahri),

3-o’rin – Berezin Yakov, Pexut Anton (Toshkent shahri).

1000 metr, erkaklar, S-2:

1-o’rin – Xolmurodov Shoxmurod, Abdurashidov Shaxboz (Toshkent viloyati),

2-o’rin – Turonov Xumoyun, Axtamov Kamron (Farg’ona),

3-o’rin – Abdullaev Emilь, Sedыx Nikita (Toshkent viloyati).

1000 metr, qizlar, K-2:

1-o’rin – Mishina Darьya, Israilova Zarina (Toshkent shahri)

2-o’rin – Iveeva Kseniya, Ashrafxonova Sabina (Toshkent viloyati),

3-o’rin – Malaxova Kamila, Kamarova Irina (Toshkent shaxri).

Manba

Поделиться 2018-05-02 12:04:56